چسب پلکسی گلاس

بهترین چسب پلکسی گلاس چیست؟

در انتخاب چسب پلکسی گلاس (Plexiglas Special Glue)، اولویت شما باید چسبی باشد که دوام و قدرت چسبندگی آن بالا باشد تا ورق ها از همدیگر جدا نشوند. خاصیت ورق های پلکسی به طوری است، که باید به جای استفاده از چسب جوش داده شوند. حال در ادامه این مقاله به بررسی موضوع بهترین چسب پلکسی چیست؟ و انواع آن می پردازیم.

چسب های بسیاری در بازار و فروشگاه لیزرپلکس وجود دارد، که می توان با استفاده از آن ورق های پلکسی گلاس (اکریلیک) را به یکدیگر به آسانی متصل کرد.

آشنایی با چسب های اکریلیک

شاید برایتان جالب باشد، که چسب اکریلیک در میان مشتریان با نام پلکسی گلاس نیز شناخته می شود. از ورق های اکریلیک در صنایع مختلف و برای ساخت انواع تابلو های تبلیغاتی، استند ها و… کاربرد دارد. برای آشنایی با چسب های اکریلیک ادامه مقاله را مطالعه کنید.

چسب آکریلیک سیانوآکریلاتچسب آکریلیک UV
چسب آکریلیک مایعچسب آکریلیک خمیری
چسب آکریلیک نواریچسب کلروفرم
انواع چسب های اکریلیک
چسب پلکسی گلاس
چسب پلکسی گلاس

چسب آکریلیک سیانوآکریلات

چسب سیانوآکریلات یکی از چسب های معروف به شمار می رود، که بیش تر مردم آن را با نام چسب ۱۲۳ می شناسند. معمولا این چسب در برند های متنوع همانند؛ نانو باند، میتراپل، سانا باند و… به فروش می رسد. چسب سیانوآکریلات شکل مایعی دارد و قدرت چسبندگی آن متوسط است.

یک اسپری فعال کننده همراه آن است، و زمانی که چسب مایع ۱۲۳ را بر میان دو تکه پلکسی گلاس می ریزید، با اسپری کردن بر روی آن، چسب سریعا خشک می شود. استفاده از این چسب، بر ظاهر ورق پلکسی گلاس تاثیر بسیاری می گذارد و ممکن است کثیف کاری شود.

چرا لیزرپلکس؟ 🤔

تفاوت لیزرپلکس با سایرین در چیست؟ با خرید اینترنتی از لیزرپلکس چه مزایایی نصیب شما می شود؟! برای آگاهی دکمه را لمس کنید.

چسب آکریلیک UV

یکی از بهترین روش ها برای متصل کردن ورق های پلکسی به همدیگر استفاده از چسب UV است. زمانی که از این چسب برای ورق پلکسی استفاده می کنید، باید بلافاصله ورق پلکسی را زیر نور فرابنفش قرار دهید، تا چسب زده شده به طور کامل خشک شود. اما هزینه ای که باید در مقابل آن پرداخت کنید، نسبت به سایر چسب ها قیمت بسیار بالایی دارد.

چسب آکریلیک مایع

از دیگر چسب های آکریلیک می توان به نوع مایع آن اشاره کرد. از این چسب استفاده های بی شمار می شود. زمانی که می‌ خواهید، ورق های پلکسی گلاس را به هم بچسبانید، بهتر است سطح مورد نظر را با پارچه نرم به خوبی پاک کنید، تا هر گونه آلودگی و گرد و غبار موجود بر سطح ورق از بین برود.

چسب پلکسی گلاس
چسب پلکسی گلاس

با این کار چسب مایع اکریلیک چسبندگی بالایی پیدا می کند و ورق های پلکسی به راحتی به همدیگر متصل می شوند. از دیگر کاربرد های چسب مایع آکریلیک می توان به تزئین کردن لوازم منزل، اساس و… اشاره کرد.

چسب آکریلیک خمیری

همانطور که از نام آن مشخص است این چسب درون یک محفظه تیوپی شکل قرار می گیرد. هنگامی که برای اتصال دو قطعه مانند؛ شیشه، چوب، فلز، پلاستیک و… آن را فشار دهید، تا بر روی سطح مورد نظر بریزد. برای استحکام و چسبندگی بالا می توانید، چسب آکریلیک مایع و خمیری را با هم استفاده کنید.

چسب پلکسی گلاس
چسب پلکسی گلاس

چسب آکریلیک نواری

برای اتصال پلکسی به صورت موقت به یکدیگر، بهترین گزینه چسب آکریلیک نواری است. این چسب همانند چسب شیشه ای‌ دایره ای شکل بوده و با قرار دادن دو تکه ورق پلکسی گلاس آن را بر روی ورق بچسبانید.

چسب کلروفرم

چسب پلکسی گلاس با نام هایی همچون تری کلرومتان، تری کلرید متان، تری کلروفرم، تری کلرید متیل، تری کلرید فرمیل در بازار شناخته می شود. چسب کلروفرم یک ماده شیمیایی و پرکاربرد است که می توان انواع ورق های پلکسی ‘گلاس رنگی و پلکسی گلاس شفاف را به هم چسباند. شاید تنها استفاده ای که از این ماده شیمیایی می شود، همان چسباندن ورقه های تکه شده پلکسی گلاس به همدیگر است. از این رو به این چسب، چسب طلق یا پلکسی هم گفته می شود.

ساختار چسب پلکسی کلروفرم

چسب پلکسی گلاس که همان کلروفرم است، یک نوع حلال قوی شیمیایی به شمار می رود. مایعی است که رنگ نداشته و حالت فرار دارد. به این صورت که اگر درب ظرف آن باز شود، پس از چند دقیقه از حجم درون شیشه کاسته می شود.

به عبارتی مولکول های این ماده با مولکول های هوا واکنش شیمیایی انجام می ‌دهد، و با مولکول هوا ترکیب می شود. “چسب پلکسی گلاس” ماده خورنده شناخته می شود، زیرا؛ قادر است برخی از مواد را درون خود حل کند، به همین دلیل آن را درون ظرف های شیشه ای نگهداری می کنند تا از این طریق به ظرف آسیبی وارد نشود.

لیزرپلکس را بهتر بشناسید! 😍

مجموعه لیزرپلکس سالهاست در خیابان پامنار به شما عزیزان خدمت رسانی می کند و اکنون چندین سال است که به صورت اینترنتی محصولات خود را ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر دکمه را لمس کنید.

ترکیبات شیمیایی پلکسی کلروفرم

چسب پلکسی کلروفرم (Chloroform Acrylic Glue) از سه عنصر کربن، هیدروژن و کلر تشکیل شده است. اگر تا به حال در حین کار با چسب پلکسی گلاس تماس داشته اید حتماً احساس خنکی بر روی دست را تجربه کرده اید، زیرا این احساس به دلیل تبخیر سریع کلروفرم است.

کلروفرم به سرعت با مولکول های هوا واکنش نشان می دهد و در نهایت تبخیر می شود. از این رو می توان نتیجه گرفت؛ واکنش بین چسب پلکسی گلاس با مولکول های هوا از نوع گرما گیر است.

چسب پلکسی گلاس
چسب پلکسی گلاس

موارد استفاده چسب پلکسی گلاس کلروفرم

یکی از بهترین چسب ها برای چسباندن ورق پلکسی گلاس چسب پلکسی کلروفرم است. این ماده شیمیایی حلال می تواند به راحتی و در کم ترین زمان ورق پلکسی را به یکدیگر متصل کند.

سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید آن است؛ که چرا به آن چسب مخصوص ورق پلکسی گلاس می گویند؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت؛ که زیرا افراد بسیاری برای چسباندن ورق های پلکسی از انواع چسب های پلکسی استفاده کردند، اما نتیجه مطلوبی نگرفته اند. اگر ظاهر کار برایتان اهمیت بسیاری دارد، چسب کلروفرم بهترین گزینه محسوب می شود. شاید شما برخی از افراد را دیده باشید، که برای چسباندن پلکسی از چسب هایی همانند ۱۲۳، چسب آکواریوم و… استفاده می کنند.

اما بهتر است بگوییم این چسب ها قدرت چسبندگی بالایی ندارند، و به طور موقت ورق ها را به همدیگر متصل می کنند. اگر می خواهید نتیجه خوبی به دست بیاورید چسب پلکسی گلاس کلروفرم را از وبسایت فروشگاه لیزرپلکس به صورت آنلاین خریداری کنید. از کاربرد های بی شمار کلروفرم می توان به صنایع مختلف همچون؛ ساخت حلال های انواع چربی، واکس، روغن، دارو بیهوشی، رزین و… اشاره کرد.

خدمات برش لیزری آنلاین! 😊

بدون نیاز به مراجعه حضوری فرم برش لیزری را پر کنید و باقی کار را به ما بسپارید. تا برش لیزری متریال شما فقط یک فرم فاصله است!

نحوه استفاده از چسب پلکسی کلروفرم

همان طور که در مقالات قبل گفته شد؛ برای چسباندن چسب به ورق پلکسی باید حوصله و دقت بسیاری داشته باشید. برای آسان تر شدن این کار می توانید از سرنگ بدون واشر استفاده کنید. چون این چسب خورنده بوده و واشر درون سرنگ را ذوب می کند. استفاده از سرنگ باعث جلوگیری از پخش شدن چسب بر سطح ورق پلکسی می شود و علاوه بر آن ظاهر کار تمیزی خواهد داشت.

نکته مهم

در خصوص استفاده از چسب پلکسی گلاس کلروفرم باید دقت کنید که به محض استفاده چسب ممکن است، اندکی از آن بر روی ورق ریخته شود، در نتیجه به آن دست نزیند چون با پاک کردن آن سطح ورق خراب می شود.

چسب پلکسی گلاس
چسب پلکسی گلاس

نکات ایمنی کار با چسب

بیش تر مردم کلروفرم را محلولی شیمیایی و سمی می دانند. بخاری که ناشی از آن حاصل می شود، سمی بوده و تنفس آن موجب مشکلات ریوی خواهد شد. نکات ایمنی در ادامه این بخش اشاره می کنیم توجه کنید؛

  • پس از استفاده از کلروفرم سریعا درب آن را ببندید.
  • به محض کار با کلروفرم استفاده از ماسک صورت الزامی می باشد، زیرا بو کردن آن برای ریه انسان خطرناک است.
  • استفاده از دستکش در حین کار با چسب پلکسی کلروفرم برای جلوگیری از تماس مستقیم با پوست دست از المان های مهم است.
  • برای نگهداری چسب بهتر است، آن را درون ظروف شیشه ای ریخته یا این که ظرف پلاستیکی ضخیم برای آن انتخاب کنید.

خرید کلروفرم

یکی از فاکتور های مهم در خرید کلروفرم کیفیت و اصالت آن است. در خرید این چسب دقت کنید، که محصول برند های معتبری باشد. همچنین نوع بسته بندی، حجم چسب، قیمت و… از مواردی است، که در خرید آن توجه کنید.

یکی از بهترین روش ها برای خرید چسب پلکسی کلروفرم، خرید از وب سایت فروشگاهی لیزرپلکس است. در این وب سایت می توانید انواع چسب های پلکسی گلاس از جمله چسب پلکسی گلاس کلروفرم را در ابعاد و حجم های مختلف انتخاب کرده و با پرداخت هزینه آن را به صورت اینترنتی خریداری کنید.


سوالات متداول

بهترین چسب پلکسی گلاس چیست؟

چسب پلکسی کلروفرم به عنوان بهترین چسب پلکسی و با چسبندگی بالا گزینه مناسبی برای متصل کردن دو قطعه پلکسی می باشد.

انواع چسب های اکریلیک کدامند؟

این‌ چسب ها شامل؛ UV ، سیانوآکریلات، نواری، خمیری و مایع است.

چسب اکریلیک با چه نام هایی شناخته می شود؟‌

با نام هایی همچون تری کلرومتان، تری کلرید متان، تری کلروفرم، تری کلرید متیل، تری کلرید فرمیل در بازار و میان مردم شناخته می شود.

عناصر تشکیل دهنده چسب اکریلیک چیست؟

از سه عنصر هیدروژن ، عنصر و کلر تشکیل شده است.


نتیجه گیری

در این‌ مقاله به موضوع بهترین چسب پلکسی گلاس و انواع آن پرداختیم. به طور کلی بهترین چسب برای متصل کردن دو ورق چسب پلکسی کلروفرم است. این‌ چسب نسبت به سایر چسب های پلکسی چسبندگی بالا و مقاومت بسیاری دارد و می توان به طور دائم از آن استفاده کرد.

✌️ مشاوره لیزرپلکس

سوالات و ابهامات خود را در این صفحه کامنت بگذاربد تا به سرعت از کارشناسان لیزرپلکس جواب را به دست آورید.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید
پیمایش به بالا