برش لیزری چیست ؟

برش لیزری پلکسی گلاس (Plexiglas Laser Cut Services) به فرآیندی گفته می شود که طی آن یک اشعه قدرتمند لیزر با متمرکز شدن بر روی یک نقطه باعث برش و یا حکاکی(تصعید) بر روی اجسامی از قبیل چوب ،پلکسی گلاس ،مولتی استایل ،فلز و…) می گردد.

برش لیزری که توسط دستگاه برش لیزری انجام می شود سریع ، بسیار دقیق و ظریف می باشند از این رو در صنایع مختلفی استفاده می گردد که می توان به مواردی اشاره کرد.

 • صنایع پزشکی
 • نظامی
 • هوافضا
 • ساختمانی
 • ماکت سازی
 • طلا سازی
 • شیمی
 • آزمایشگاهی و پژوهشی

فرم سفارش آنلاین برش لیزری

نکاتی که می بایست هنگام سفارش برش لیزری به آن توجه کنید...

01. فرمت فایل سفارشی

قابل ذکر می باشد برای ارسال فایل برای برش لیزری بهترین فرمت و برنامه برای طراحی فایل لیزری کورل دراو می باشد و فایل مورد نظر را با فرمت(سی دی آر ) خروجی گرفته و ارسال فرمایید تا در ابعاد و اندازه های محصول برش داده شده اختلالی ایجاد نشود و ابعاد دقیق مانند فایل طراحی شده و ارسالی باشد .

در صورتی که امکان ارسال فایل با فرمت سی دی آر را ندارید با فرمت های دی ایکس اف – پی دی اف – ا ای هم می شود ارسال کنید ولی حتما باید ابعاد دقیق را در کنار فایل طراحی شده ذکر فرمایید چون در هنگام برش ابعاد تغییر می کند و ابعاد مورد نظر شما نمی باشد با ذکر ابعاد در فایل ارسالی همکاران ما ابعاد فایل شما را دوباره به ابعاد مورد نظرتان تغییر می دهند و بعد عملیات برش لیزری را انجام می دهند .
لطفا از نرم افزار اتوکد و فرمت هایی که داخل متن بالا ذکر نشده است استفاده نفرمایید.

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش محتوا
خدمات برش لیزری پلکسی

02. متریال قابل سفارش

ورق های پلکسی گلاس

برش ورق های پلکسی گلاس رنگی و شفاف در تمامی ابعاد از سایز های کوچک تا ورق های کامل 183*122 در ضخامت های 1 میلیمتری تا 15 میلیمتری.

ورق های پلکسی گلاس آِینه ای

برش ورق های آینه ای در دو رنگ طلایی و نقره ای با ضخامت استاندارد 2 میلیمتر از ابعاد کوچک تا ورق های کامل آینه ای 183*122 قابل برش می باشد .

ورق های مسی و فلزی

برش ورق های فلزی و مسی در ابعاد 200*100 و کوچکتر با ضخامت های مختلف از 0.4 میل تا 2 میلیمتر با رنگ بندی نقره ای و طلایی.

ورق های مولتی استایل

برش ورق های مولتی استایل در ابعاد 60*120 با ضخامت استاندارد 1.5 میلیمتر با رویه ای بی اس رنگی طلایی و نقره ای که هر کدام دو زیر مجموعه براق و خش دار دارند که توضیحات کامل را می توانید در قسمت مولتی استایل مشاهده فرمایید.

 • قابل ذکر می باشد مولتی استایل قابلیت حکاکی را نیز دارد.

ورق های یونولیت

برش ورق های یونولیت تا ابعاد 183*122 با ضخامت 1 تا 3 سانتی متر برای برش لوگو و ساخت ماکت های دانشجویی.

ورق های ام دی اف

برش ورق های ام دی اف در سایز 91*122 با ضخامت 3 میلیمتر در تمامی رنگ بندی های موجود با رویه نسوز و مخصوص برش لیزری .

03. قیمت لیزرکات و خدمات برش لیزری

برای محاسبات خدمات برش لیزری به چند مورد باید توجه کرد و بر اساس این موارد برش لیزری محاسبه می شود . در کل باید بیان شود هر برش کاری بر اساس تفکرات و محاسبات خود قیمتی بر اساس چهار مورد زیر اعلام می کند ولی فروشگاه لیزر پلکس با درج قیمت ها ی بسیار پایین و اساس کار عمده با مبالغی مناسب سفارش برش های لیزری شما همراهان عزیز را بر عهده می گیرد .

مدت زمانی که برش لیزری سفارش شما زمان می برد که عموما در این روش به صورت دقیقه ای محاسبه و قیمت گذاری می شود .

برش لیزری بر اساس متراژ برش برای مثال میانگین را در کورل محاسبه می کنند و متراژ کامل برش را به شما اعلام می کنند و بر پایه متراژ و جا به جایی ضامن برش محاسبه می شود.

روش محاسبه بعدی که همکاران از آن برای قیمت دادن هزینه برش لیزری استفاده می کنند محاسبه کلی و خدماتی می باشد این روش محاسبات مخصوص سفارشاتی می باشد که هم نیاز به برش و هم نیاز به مونتاژ و درست کردن هم دارد که بر اساس هر قسمت از کار برش و مونتاژ میانگینی میگیرند و قیمت را بر اساس این میانگین اعلام می کنند .

در قسمت سوم همکارا با یک حداقل میزان قیمتی حاضر به روشن کردن دستگاه برش و چیلر دستگاه خود می باشند که این محاسبات مخصوص برش های بسیار کم می باشد و هر لیزر کار با نرخ متفاوتی این کار را انجام می دهند.

و عده زیادی از همکاران که اصلا مقرون به صرفه نمی دانند و برش های کوچک را قبول نمی کنند مخصوصا همکارانی که دستگاه برش لیزری ورق کامل و بزرگ دارند ولی چون لیزر پلکس دارای سه دستگاه برش در ابعاد متفاوت می باشد تمامی برش های شما مشتریان عزیز را انجام می دهد .

04. زمان تحویل برش های لیزری

سفارشات برش لیزری بر سه اساس تحویل می گردند :

الف) سفارش هایی با متراژ برش کم و ضخامتی پایین

این سفارشات سفارشاتی هستند که زمان برش بالایی ندارند و امکان انجام و تحویل این سفارشات 24 ساعت و حتی کمتر از 24  نیز می باشد.

پ) سفارش های عمده و برش های روتین

این نوع سفارش که به صورت دائمی می باشند و با توجه به اولویت های مشتری و میزان تعهد ارسال از قبل هماهنگ می شود یا به صورت چند پارت ارسال می گردد یا یکجا در مدت زمان 4 تا 10 روز ارسال می شود .

ب) سفارش هایی که قبل از برش طراحی نیاز دارند

این سفارشات 12 تا 24 ساعت زمان برای طراحی فایل می خواهند و 24 ساعت هم برای برش و آماده سازی حدودا 48 ساعت  تا انجام و ارسال زمان میبرد.

ت) سفارش هایی با متراژ بالا و ضخامت های بالا

این گونه سفارشات زمان برش بالایی را دارند و برای برش های ورق های ضخیم دستگاه با سرعت پایین تری عملیات برش را انجام می دهند.

پس حدودا زمانی که برای تحویل این نوع سفارشات داده می شود 48 ساعت کاری می باشد در صورتی که فایل طراحی آماده داشته باشند در صورت طراحی توسط تیم لیزر پلکس این زمان برای تحویل سفارش به 72 ساعت می رسد.

خدمات برش لیزری پلکسی گلاس

جهت سفارش خدمات برش لیزری با ما در واتس اپ در ارتباط باشید.

در ادامه به بررسی نحوه عملکرد برش لیزری می پردازیم!

حکاکی با لیزر

یکی از پر کاربرد ترین استفاده های برش لیزری حکاکی برش لیزری می باشد که امروزه این حکاکی با دو دستگاه انجام می گیرد حکاکی CO2 که توسط دستگاه های برش لیزری انجام می دهد و دستگاه فایبر که مخصوص حکاکی می باشد و برش انجام نمی دهد.

تفاوت حکاکی CO2 با حکاکی فایبر

 • شاید سوال براتون ایجاد شود که حکاکی CO2 با حکاکی فایبر چه تفاوت هایی دارد.

هردو حکاکی لیزری بسیار با کیفیت می باشند ولی عموما حکاکی CO2 به دلیل قدرت بالا تر عملیات لایه برداری را بیشتر انجام می دهد و حکاکی ضخیم تر با عمق بیشتری انجام می شود.
در حکاکی لیزری فایبر حکاکی بسیار ظریف و دقیق انجام می شود با اینکه عمق حکاکی کمتر می باشد ولی در عوض کیفیت و دقت حکاکی بسیار بالا تر می باشد.

پس به این نتیجه می رسیم که هر کدام از روش های حکاکی لیزری دارای مزیت هایی می باشند که فروشگاه لیزرپلکس با در اختیار داشتن هر دو دستگاه حکاکی لیزری ام از CO2 و فایبر با توجه به محصول و جای نصب روش بهتر را برای حکاکی انجام می دهد.

خدمات برش لیزری پلکسی

انواع متریال پلکسی مورد استفاده در برش لیزری

همان طور که در مقالات گذشته بیان شد انواع زیر مجموع های پلکسی گلاس ام از پلکسی آینه ای – مولتی استایل – طلق – کیریستال و هایم پک و… با استفاده از دستگاه برش لیزری برش داده می شوند.

 • حال بررسی می کنیم که برش پلکسی گلاس با برش متریال دیگر مانند مولتی استایل یا حتی برش لیزری طلق چه تفاوت هایی دارد.

برای مثال یک دستگاه برش لیزری برش پلکسی گلاس بسیار راحت تر از برش کیریستال یا طلق انجام می دهد و حتی هزینه کمتری نیست در گاهی اوقات برای برش لیزری پلکسی گلاس می گیرند تا برش لیزری طلق یا کیریستال.

خوب تا به حال فکر کرده اید چرا ؟

وقتی دستگاه برش لیزری در حال برش پلکسی گلاس است بعد از تنظیم دستگاه و قدرت دستگاه بر اساس میزان ضخامت ورق پلکسی گلاس دستگاه بدون اختلال و ایجاد دود زیاد به راحتی ورق پلکسی گلاس را برش می دهد.

ولی برای برش لیزری طلق و کیریستال بعد از تنظیم های دستگاه برش لیزری و حتی تنظیم کردن لنز ستگاه به دلیل اینکه ورق های کیریستالی و طلقی و حتی هایم پک در هنگام برش لیزری دود بسیار زیادی می کنند.

در پرتاب اشعه لیزر از دستگاه بر روی ورق ایجاد اختلال می کند و باعث دوده گرفتن لنز دستگاه می شود و همین امر باعث می شود که بعد از هر برش ورق های طلقی و کیریستالی دستگاه تمیز شود و لنز دستگاه شسته شود همین امر باعث ایجاد تفاوت قیمت برش می شود.

ولی امروزه به دلیل انجام کارهای سری کاری و متداول عموما از دو دستگاه متفاوت برای برش لیزری پلکسی گلاس و متریال دیگر مانند کیریستال و طلق استفاده می کنیم تا هم کیفیت کار و دقت کار بیشتر شود و هم قیمت و هزینه برش لیزری افزایش پیدا نکند.

خدمات برش لیزری پلکسی

مزایای برش لیزری پلکسی

وقتی اسم برش لیزری پلکسی گلاس می آید به اولین چیزی که فکر می کنیم دقت برش بسیار بالا می باشد پس برترین مزیت برش لیزری پلکسی دقت بالای برش لیزری می باشد.

به هیمن دلیل از برش لیزری در صنعت و تولید محصولات دقیق و حتی ماکت های پیچیده استفاده می شود.

مزیت بعدی برش لیزری پلکسی برش بسیار تمیز این متریال می باشد یعنی برش را بسیار تمیز بدون هیچ پیلیسه و زائده انجام می دهد و مانند برش با دست و دیسک پیلیسه باقی نمی گذارد.
مزیت دیگر برش لیزری پلکسی گلاس به برش با سرعت بالا و همچنین برش اشکال مختلف و حروف ها و اشکال دایره ای و گرد از جمله انواع لوگو ها و اشکال اشاره کرد چون در برش با دست یا برش با دیسک فقط به صورت خط مستقیم می توانیم ورق های پلکسی گلاس را برش دهیم.

ولی در برش لیزری پلکسی گلاس تمامی اشکال و حروف و هرچیزی را بر روی انواع ورق های پلکسی گلاس با کمترین زمان و بالاترین می توانیم برش دهیم.

خدمات برش لیزری پلکسی در تهران

خدمات برش لیزری پلکسی گلاس در تهران به صورت عمومی و در تعداد بالا در بازار تهران خیابان پامنار به صورت متمرکز انجام می گیرد دقیقا در این نقطه از بازار به دلیل وجود نمایندگی های فروش ورق های پلکسی گلاس تعداد بسیاری از مراکز برش لیزرس پلکسی گلاس نیز وجود دارد.

مانند فروشگاه لیزرپلکس اما تفاوت فروشگاه ما این هست که هم نمایندگی رسمی فروش ورق های پلکسی گلاس هستیم و هم خدمات برش لیزری را انجام می دهیم که این امر باعث رضایت و راحتی تمامی مشتریان ما می باشد.

که هم از یک فروشگاه ورق پلکسی گلاس را تهییه می کنند و هم در همان فروشگاه خدمات برش لیزری پلکسی گلاس را انجام می دهند.

سوالات متداول

برای انجام خدمات برش لیزری شما میتوانید به صورت حضوری به بازار تهران خیابان پامنار مراجعه فرمایید که تخصصی ترین فروشگاه خدمات لیزری که نمایندگی رسمی ورق های پلکی گلاس نیز می باشد فروشگاه لیزرپلکس بوده که خدمات خود را هم به صورت حضوری و هم به صورت آنیلان انجام می دهد .
همان طور که در قسمت قیمت گذاری لیزرکات بیان شد برای برش های کوچک هر مرکز خدمات برش لیزری یک حداقل هزینه برش لیزری تعریف کرده است که بر همان اساس قیمت گذاری می شود .
خیر فروشگاه لیزرپلکس عملیات حکاکی لیزری را با دو دستگاه س و دو و فایبر بر روی انواع پلکسی گلاس ها و مولتی استایل ها با بالاترین کیفیت ممکن انجام می دهد.
در برش لیزری طلق و کیریستال به دلیل ایجاد دود بیشتر و کثیف شدن لنز دستگاه برش لیزری و دردسر بیشتر برش این ورق ها اکثرا در فروشگاه های دیگر هزینه بالاتری دریافت می کنند اما فروشگاه لیزرپلکس با در اختیار داشتن دستگاه برش لیزری مخصوص برش لیزری طلق قیمت یکسانی با برش لیزری پلکسی گلاس دریافت می کند .

نتیجه گیری

خوب با توجه به توضیحات و مشخصات برش لیزری و پلکسی گلاس و زیر مجموعه های پلکسی گلاس متوجه شدیم که لیزرکات به چهار روش قیمت گذاری می شود و برای هر فایل و میزان برش چطور قیمت داده می شود.

همچنین به جر برش لیزری خدمات حکاکی نیز چطور انجام می شود و به جز برش لیزری پلکسی گلاس برش لیزری بر روی متریال دیگر چه تفاوت هایی دارد و به طور جامع مراکز خدمات برش لیزری را معرفی کرده ایم. خوشحال می شویم نظرات شما همراهان همیشگی لیزرپلکس را در کامنت ها داشته باشم تا بتوانیم به عملکرد بهتر خدمات برش لیزری کمک کرده باشیم .

4.6 8 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهرداد حاتمی

بسیار عالییییی

لیزر پلکس

ممنون از نظر شما

تماس با لیزر پلکس

جهت تماس با مجموعه لیزر پلکس و ثبت سفارش دکمه زیر را لمس کنید.

جهت آشنایی با مجموعه لیزر پلکس و آگاهی ازز سوابق کاری ما دکمه زیر را لمس کنید.

سبد خرید
پیمایش به بالا