ساخت جعبه پلکسی

ساخت جعبه پلکسی

ساخت جعبه پلکسی (How to build a Plexiglas box) یا همان باکس های پلکسی گلاس دارای  مدل های بسیاری می باشند که در ادامه تماما همه ی مدل های جعبه پلکسی گلاس را معرفی می کنیم خدمتتون و سعی بر این داریم تولید انواع باکس های پلکسی گلاس را نیز آموزش دهیم .

تمامی نکات ریز آموزش ساخت جعبه های پلکسی گلاس در این مقاله بیان می شود خوشحال می شویم اگر راه کار بهتری داشتید زیر همین مقاله برامون کامنت کنید .

انواع جعبه پلکسی گلاس شفاف

برای ساخت جعبه های پلکسی گلاس در قدم اول باید با انواع این باکس های پلکسی گلاس آشنا شیم و تفاوت ها و شباهت هایی که دارند .

جعبه ساده پلکسی گلاسجعبه پلکسی گلاس کفه دار
جعبه های درب دار پلکسی گلاسجعبه لولایی پلکسی گلاس

جعبه ساده پلکسی گلاس

ساده ترین نوع جعبه های پلکسی گلاس باکس ساده می باشد که پایه اولیه ساخت انواع مدل های دیگر می باشد که دارای 5 ضلع ساده بوده و یک سمت این مکعب باز می باشد و خالی می باشد.

جعبه پلکسی گلاس کفه دار

این مدل از جعبه های پلکسی گلاس دارای 6 ضلع میباشد که یک ضلع به عنوان کفه جعبه پلکسی گلاس می باشد و قابلیت جدا شدن را دارد و بیشتر به عنوان کاور محصولات با ارزش از این باکس استفاده می کنند .

جعبه های درب دار پلکسی گلاس

جعبه های درب دار یکی از شکیل ترین و پر مصرف ترین جعبه های پلکسی گلاس می باشند که بیشتر به عنوان جعبه های کادویی و هدیه استفاده می شوند . جعبه های پلکسی گلاس درب دار دارای 6 ضلع می باشد که ضلع بالایی به صورت درب می باشد که بر روی باکس اصلی قرار می گیرید کاملا مانند جعبه های کادویی ولی این جعبه کاملا شفاف و مانند شیشه می باشد همین امر باعث جذابیت این جعبه شده است .

چرا لیزرپلکس؟ 🤔

تفاوت لیزرپلکس با سایرین در چیست؟ با خرید اینترنتی از لیزرپلکس چه مزایایی نصیب شما می شود؟! برای آگاهی دکمه را لمس کنید.

در ساخت جعبه پلکسی درب دار در کل از دو باکس ساده در ابعاد متفاوت درست شده است که در هم چفت می شود که یکی به عنوان درب باکس و یک جعبه به عنوان باکس اصلی می باشد .

جعبه لولایی پلکسی گلاس

جعبه های لولایی که دارای 6 ضلع جدا نشدنی می باشند که درب این نوع جعبه به بدنه اصلی وصل می باشد و دارای قفل بر روی درب جعبه پلکسی می باشد .

از جعبه های پلکسی گلاس بیشتر برای صندوق های رای گیری و یا صندوق های انتقادات پیشنهاد ها استفاده می شود به دلیل اینکه هم دارای قفل محافظ می باشد و همچنین دارای شیار بر روی درب این جعبه می باشد برای انداختن کاغذ داخل جعبه .

آموزش ساخت جعبه با پلکسی گلاس

ساخت جعبه پلکسی گلاس از ابتدا برای مثال برای تولید جعبه پلکسی گلاس ساده با ابعاد 20 در 20 در ارتفاع 20 نیاز به این داریم که با کمک دستگاه برش لیزری ورق پلکسی گلاس برش دهیم و 5 قطعه مربع 20 در 20 را برش دهیم.

همانطور که گفتیم باکس ساده 5 ضلع دارد پس 5 عدد تکه پلکسی گلاس 20 در 20 برش داده و اماده می کنیم . حالا زمان علامت گذاری برای فارسی کردن لبه ورق های برش داده شده است . 5 قطعه داریم یک قطعه به عنوان کفی یا سقف باکس در نظر گرفته می شود و 4 قطعه بعدی به عنوان دیواره های باکس مورد استفاده می شود .

لیزرپلکس را بهتر بشناسید! 😍

مجموعه لیزرپلکس سالهاست در خیابان پامنار به شما عزیزان خدمت رسانی می کند و اکنون چندین سال است که به صورت اینترنتی محصولات خود را ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر دکمه را لمس کنید.

علامت گذاری ضلع کفی

پس باید قطعه ای که به عنوان کفی یا سقف  جعبه در نظر گرفته شده است هر چهار ضلعش را فارسی کنیم و 4 قطعه دیگر را در 3 طرف فارسی کنیم چون از یک جهت جعبه ضلعی ندارد و نیاز به فارسی کردن ندارد . در تصویر زیر مشاهده می کنید قسمت هایی که علامت زده شده است فارسی برش داده می شود .

ساخت جعبه پلکسی
ساخت جعبه پلکسی
ساخت جعبه پلکسی
ساخت جعبه پلکسی

مرحله چسباندن

بعد انجام برش و فارسی کردن نقاط مشخص شده حالا وقت تکمیل کردن باکس و چسباندن جعبه پلکسی گلاس می باشد . از داخل محافظ کاغذی پلکسی گلاس را جدا می کنیم تا صفحه از طرف داخل بدون هیچ محافظی باشد مانند تصویر بالا بر روی میز کار قرار داده و با استفاده از چسب کاغذی به هم متصل می کنیم و باکس صورت طبیعی خود را پیدا می کند .

چسب کلروفرم

حالا باید برای محکم شدن و چسبیدن کامل اجزا و ضلع های جعبه پلکسی گلاس از چسب کلروفرم استفاده کنیم و با کمک سرنگ چسب کلروفرم را در بین ضلع های باکس تزریق کنیم و به کمک چسب کلروفرم که مخصوص چسباندن پلکسی گلاس است اجزا را به هم بچسبانیم .

در مرحله بعد از ساخت جعبه پلکسی ، بعد از تزریق کلروفرم در شیار اضلاع جعبه پلکسی گلاس بعد از 5 دقیقه می توانیم چسب های کاغذی را جدا کنیم چون جعبه پلکسی گلاس کاملا به هم متصل شده است و آماده استفاده می باشد .

خدمات برش لیزری آنلاین! 😊

بدون نیاز به مراجعه حضوری فرم برش لیزری را پر کنید و باقی کار را به ما بسپارید. تا برش لیزری متریال شما فقط یک فرم فاصله است!

حتما باید کلروفرم با سرنگ تزریق شود ؟ و بیشتر نحوه این کار را توضیح می دهید ؟

چسب کلروفرم یک نوع حلال می باشد که مخصوص پلکسی گلاس می باشد و باعث حل شدن و چسبیدن تو قطعه پلکسی گلاس به هم می شود و اگر بر روی درز و نقطه اتصال به صورت دقیق تزریق نشود باعث ایجاد سفیدک و زشتی کار می شود .

ساخت جعبه پلکسی
ساخت جعبه پلکسی

برای همین است که با سرنگ و به صورت تزریقی استفاده می شود که دقیقترین نحوه استفاده می باشد . ببنید وقتی با چسب کاغذی اجزای جعبه پلکسی گلاس را به هم اتصال داده ایم یعنی باکس را کامل داریم و این باکس پلکسی گلاس دارای چهار شیار می باشد که از اتصال دو قطعه پلکسی گلاس تشکیل شده است .

از بالا یعنی از ضلع خالی باس با سرنگ در این شیار ها کم کم کلروفرم را تزریق کنید تا در قسمت پایینی کمی جمع شود و با چرخاندن باکس به تمامی نقاط باکس کلروفرم را بچرخوانید تا تمامی اضلاع کلرفورم بخورد و محکم شود .

ساخت انواع باکس گل پلکسی

ساخت باکس گل پلکسی گلاس کاملا باکس اصلی مانند باکس بالا می باشد که توضیح داده ایم فقط داخل باکس نیاز به دو صفحه داریم به صورت سوراخ دار که گل ها را داخل باکس نگه داری کند .

در ابتدا دقیقا باکسی ساده مثل بالا را تولید خواهیم کرد که از یک سمت خالی می باشد یعنی در پنج ضلع تولید می شود و داخل باکس از دو صفحه مربعی سوراخ دار مانند شکل زیر برش داده می شود و داخل باکس بر روی هم چسبانده می شود تا شاخه های گل را نگه دارد .

ساخت جعبه پلکسی
ساخت جعبه پلکسی

این صفحات به صورت زیر هم داخل باکس ساده قرار میگیرد تا گل را ایستاده نگاه دارد و به گل های داخل باکس نظم دهد.

باکس های گل پلکسی گلاس به دو صورت با درب و بدون درب تولید می شود. بدون درب که همانطور بود که گفته شد ولی باکس گل درب دار مانند باکس درب دار پلکسی گلاس می باشد که این صفحات را داخل خود دارد تا به شاخه های گل نظم دهد .

ساخت جعبه پلکسی
ساخت جعبه پلکسی

ساخت جعبه پلکسی گلاس برای بردهای الکترونیکی

ساخت جعبه پلکسی گلاس برای برد های الکترونیکی از مجموع باکس های لولایی می باشند که بدون قفل درب و شیار تولید می شوند ولی دارای اجزای دیگری می باشد و طراحی بسیار پیچیده و دقیقی می باشد .

برای تولید باکس های برد الکترونیکی باید به طور دقیق تمام اجزای برد را ترسیم کرده چون بسیار دقیق و دارای وردی و خروجی می باشد .

بعد از طراحی دقیق باکس به راحتی می شود مانند باکس ساده این مدل جعبه را تولید کرده و از دو عدد لولا (بستگی به ابعاد ) و یا پیچ برای درب باکس استفاده کرد عموما از پیچ استفاده می کنند که باز نشود و محافظ خوبی باشد .

ساخت جعبه پلکسی
ساخت جعبه پلکسی

آموزش ساخت جعبه کاپ کیک

“ساخت جعبه پلکسی” کاپ کیک یا جعبه شیرینی پلکسی گلاس کاملا مانند باکس کفه دار تولید می شود یعنی دارای 6 ضلع می باشد که ضلع کفه باکس یا همان قسمتی که کیک بر روی آن قرار می کیرد جدا از باقی اضلاع می باشد .

برای تولید جعبه کاپ کیک یا همان جعبه شیرینی پلکسی گلاس کاملا پایه کار مانند یک باکس ساده می باشد و یک باکس ساده تولید می کنیم و یک دستگیره پلکسی گلاس بر روی باکس ساده نصب می کنیم که برای برداشتن باکس از روی کفه باکس استفاده می شود . کفه باکس نیز بستگی به سفارش مشتری در تمامی رنگ ها قابل تولید می باشد که بیشتر در رنگ مشکی و سفید تولید می شود .

کفه جعبه شیرینی پلکسی گلاس مانند شکل زیر از چسباندن دو قطعه پلکسی گلاس بر روی هم تولید می شود تا شیاری لیجاد کند تا از جابه جایی و حرکت باکس بر روی کفه جلو گیری کند .

ساخت جعبه پلکسی
ساخت جعبه پلکسی

که در نهایت جعبه ای با این شکل تولید می شود که عموما در همه کافه ها مشاهده کرده ایم .


سوالات متداول

  • امکان تولید جعبه پلکسی گلاس لولایی بدون قفل و شیار هم موجود می باشد ؟

    بله جعبه پلکسی گلاس لولایی به صورت بدون قفل یا شیار هم تولید می شود حتی در فروشگاه لیزرپلکس شما می توانید انتخاب کنید هنگام خرید که شیار یا قفل نیاز دارید یا نداریم و بر اساس درخواست مشتری تولید می شود .

  • تعداد سوراخ های باکس گل را از کجا باید بدونیم چند عدد بزاریم ؟

    تعداد سوراخ های باکس گل به معنی تعداد گل هایی می باشد که می خواهیم در باکس بگذاریم پس طبق نظر مشتری باید طراحی و تعداد سوراخ ها انجام شود .

  • جعبه شیرینی پلکسی گلاس کاملا مانند باکس کفه دار می باشد ؟

    ببنبد جعبه شیرنی پلکسی گلاس دقیقا همان باکس کفه دار پلکسی گلاس می باشد که فقط یک دستگیره پلکسی گلاس برای برداشتن باکس اصلی از روی کفه باکس اضافه دارد تا به راحتی مورد استفاده قرار بگیرد .


نتیجه گیری

در این مقاله سعی بر این بود که تعدادی از جعبه های پلکسی گلاس را به شما معرفی کنیم و آموزش تولید و نحوه ساخت این جعبه ها را با شما در میان بگذاریم . سعی بر این داشتیم که بیان کنیم تمامی باکس ها و جعبه های پلکسی گلاس دارای بیس یکسانی به نام باکس ساده می باشند که برای تولید انواع جعبه های پلکسی گلاس در اول باید باید جعبه پلکسی گلاس ساده را تولید کنیم .

طراحی و ابعاد در تولید این جعبه های پلکسی گلاس بسیار مهم می باشد پس در هر مرحله از تولید جعبه های پلکسی گلاس بسیار باید دقت کرد . یعنی ار انتخاب پلکسی گلاس با کیفیت تا نحوه برش و فارسی بر کردن حتی تا انتخاب کلروفرم مناسب و با کیفیت .

✌️ مشاوره لیزرپلکس

سوالات و ابهامات خود را در این صفحه کامنت بگذاربد تا به سرعت از کارشناسان لیزرپلکس جواب را به دست آورید.

4.3 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید
پیمایش به بالا