کندن برچسب کاغذ محافظ پلکسی گلاس

کندن برچسب پلکسی گلاس

کندن برچسب پلکسی گلاس (Removing the plexiglass protection label) (کاغذ محافظ) به این آسانی نیست و دردسر های فراوانی دارد، که می توانید با مراجعه به سایت لیزر پلکس با روش های کندن و مسائل مربوط به آن به طور کامل آشنا شوید. برچسب پلکسی گلاس در واقع یک لایه کاغذی شکل است، که معمولاً به عنوان یک محافظ قوی بر روی سطح صیقلی و شفاف چسبانده می شود.

برای آن که بتوانید از پلکسی گلاس استفاده کنید، باید بر چسبی که روی پلکسی چسبانده شده، را به طور کامل جدا کنید. در مقاله قبل با کاربرد پلکسی گلاس و انواع آن آشنا شدیم، حال می خواهیم شما را با موضوع چگونگی کندن برچسب پلکسی گلاس آشنا کنیم.

روش های کندن برچسب پلکسی گلاس

روش های کاربردی وجود دارد، که می توان به کمک آن ها برچسب پلکسی را از روی سطوح جدا کرد. در این بخش از مقاله به معرفی، روش های کندن برچسب پلکسی گلاس اشاره می کنیم؛

  • اسپری فعال کننده ۱۲۳
  • تینر روغنی و نفت
  • استفاده از گرما
  • متانول
کندن برچسب کاغذ محافظ پلکسی گلاس
کندن برچسب پلکسی گلاس

نحوه کاربرد اسپری فعال کننده ۱۲۳

یکی از فوق العاده ترین و موثر ترین اسپری برای کندن برچسب پلکسی گلاس، استفاده از اسپری فعال کننده ۱۲۳ است. که افراد کم تری می دانند، این اسپری در عرض چند ثانیه به کندن پلکسی از سطح ورق کمک می کند. نحوه کاربرد اسپری فعال کننده ۱۲۳ طوری است، که ابتدا باید روی برچسب مقداری اسپری بپاشید، و بعد از ۳۰ الی ۴۰ دقیقه برچسب حالت نرمی پیدا کند، و به آسانی قابل کندن است.

چرا لیزرپلکس؟ 🤔

تفاوت لیزرپلکس با سایرین در چیست؟ با خرید اینترنتی از لیزرپلکس چه مزایایی نصیب شما می شود؟! برای آگاهی دکمه را لمس کنید.

کاربرد تینر روغنی و نفت

تینر روغنی یا نفت، از جمله مواد هایی به شمار می رود؛ که دارای چربی بسیاری هستند. این مواد قدرت بالایی داشته و رنگ آنان مایل به زرد کم رنگ است. با وجود چربی فراوان در تینر روغنی، اگر آن را با مواد شوینده به خوبی شست و شو دهید، پاک نخواهد شد و مقدار اندک چربی روی آن باقی خواهد ماند. اما مناسب ترین روش برای کندن برچسب پلکسی گلاس کاربرد تینر روغنی و نفت است.

کندن برچسب کاغذ محافظ پلکسی گلاس
کندن برچسب پلکسی گلاس

استفاده از گرما

ممکن است، برخی اوقات شرایط طوری باشد، که استفاده از اسپری فعال کننده ۱۲۳ امکان پذیر نباشد. در این صورت استفاده از گرما گزینه مناسبی به شمار می رود. گرما دادن اندک یا قرار دادن ورقه پلکسی گلاس مقابل نور خورشید، باعث نرم شدن برچسب شده تا به راحتی کنده شود.

کاربرد متانول

متانول محلولی است، که قدرت ضعیفی دارد و بیش تر در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. روش استفاده از متانول، همانند تینر روغنی یا نفت است. برای این که هنگام کندن برچسب پلکسی گلاس نتیجه بهتری به دست بیاورید، به محض مالیدن متانول به پلکسی، سریعا به کندن آن اقدام کنید.

استفاده از پلکسی گلاس مارک دار

پلکسی گلاس ها، در برند های مختلف تولید و به فروش می رسند. اما بهترین برند ورق پلکسی گلاس ساخت تایوان یرلانگ (Year Long Industrial Co) و چوچن (Cho Chen Ind. Co) است. برای آن برچسب پلکسی بدون دردسر و بدون اتلاف وقت کنده شود، کافیست پلکسی گلاس برند خریداری کنید، تا با مشکل کنده نشدن برچسب پلکسی گلاس مواجه نشوید.

کندن برچسب کاغذ محافظ پلکسی گلاس
کندن برچسب پلکسی گلاس

آموزش کندن برچسب پلکسی گلاس

جدا کردن برچسب پلکسی گلاس، روش های مختلفی دارد، که در این بخش از مقاله به آموزش کندن برچسب پلکسی گلاس و نکاتی که باید بدانید می پردازیم.

هر فردی دوست می دارد، زمانی که “برچسب پلکسی گلاس” را می کند با سختی مواجه نشود. برای آن که برچسب به آسانی از سطح پلکسی گلاس جدا شود، از محلول تینر روغنی، نفت یا الکل استفاده کنید. در این روش ابتدا شما نیاز به یک پارچه تمیز دارید، سپس آن را به تینر روغنی یا الکل به خوبی آغشته کنید، و بر روی سطح پلکسی گلاس به آرامی بمالید، بعد از ۵ دقیقه پلکسی به طور کامل نرم شده و کندن را برای شما آسان می کند.

لیزرپلکس را بهتر بشناسید! 😍

مجموعه لیزرپلکس سالهاست در خیابان پامنار به شما عزیزان خدمت رسانی می کند و اکنون چندین سال است که به صورت اینترنتی محصولات خود را ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر دکمه را لمس کنید.

نکته بهداشتی

باید به هنگام کار با تینر روغنی، نفت و الکل به آن توجه کنید، این است که، مواد شیمیایی دارای بوی تند و زننده ای است، و استفاده از عینک ایمنی، ماسک و دستکش به هنگام کار برای هر فرد الزامی است. برای تهیه تینر روغنی، نفت و الکل می توانید، به سایت فروشگاهی لیزر پلکس به صورت آنلاین مراجعه کرده و آن را با کیفیت عالی و مناسب ترین هزینه خریداری کنید.

 دلیل کنده نشدن روکش ورق های پلکسی گلاس

شاید برایتان این سوال پیش بیاید؛ که چرا برخی از روکش ورق های پلکسی گلاس به سختی کنده می شود؟ در این بخش از مقاله به پاسخ این سوال می پردازیم.

  1. تاریخ انقضا
  2. نگهداری نامناسب
کندن برچسب کاغذ محافظ پلکسی گلاس
کندن برچسب پلکسی گلاس

تاریخ انقضا

یکی از دلیل کنده نشدن روکش ورق های پلکسی گلاس، تاریخ گذشته بودن آن ها است. اگر زمان زیادی از تاریخ انقضاء شان گذشته باشد، روکش تازگی خود را از دست می دهد و حالت خشکی پیدا می کند، در این صورت به هنگام کندن تکه تکه شده یا پاره می شود. جدا سازی روکش ورق ها از سطح پلکسی گلاس کار بسیار دشواری است، و به آسانی کنده نمی شود.

اما اگر روکش ورق های پلکسی گلاس به تازگی تولید شده باشد، کندن آن بسیار راحت است، به گونه ای که اگر شروع به کندن روکش از یک گوشه کنید ورقه به صورت لوله شده و به نرمی کنده می شود.

نگهداری نامناسب

ورقه های پلکسی گلاس همانند؛ پالت بسته بندی و در انبار ذخیره می شود. یکی دیگر از دلایل کنده نشدن روکش ورق های پلکسی گلاس نگهداری نامناسب آنان در انبار ذخیره است. به طوری که این ورق ها بر روی یکدیگر قرار می گیرند و اگر مدت زمان طولانی به همین شکل باقی بمانند، فشار بسیاری بر سطح پلکسی گلاس وارد می شود، و کندن آن برای شما عزیزان بسیار سخت خواهد شد.

خدمات برش لیزری آنلاین! 😊

بدون نیاز به مراجعه حضوری فرم برش لیزری را پر کنید و باقی کار را به ما بسپارید. تا برش لیزری متریال شما فقط یک فرم فاصله است!

نکته مهم و قابل توجه در خصوص نگهداری صحیح از ورق های پلکسی گلاس آن است، که برای ذخیره ورقه ها در انبار آن ها را به صورت افقی به یکدیگر تکیه دهید، تا فشار کم تری به سطح پلکسی گلاس وارد شود. برخی اوقات جدا کردن ورقه های پلکسی، شما را به دردسر خواهد انداخت، در این صورت باید زمان زیادی برای کندن آن اختصاص دهید.

کندن برچسب کاغذ محافظ پلکسی گلاس
کندن برچسب پلکسی گلاس

به کار بردن روش هایی که در بالا به آن پرداختیم، برای شما کمک بسیاری می کند، به خصوص استفاده از اسپری فعال کننده ۱۲۳ که قدرت قوی دارد، و پاشیدن آن بر سطح ورقه پلکسی در عرض ۳۰ دقیقه معجزه آن را خواهید دید. ورقه ها به شکل خورد خورد با کم ترین زحمات و تایم از سطح پلکسی گلاس جدا می شوند.


سوالات متداول

موثر ترین و بهترین روش برای جداسازی برچسب پلکسی چیست؟

استفاده از اسپری فعال کننده ۱۲۳

چرا برخی از روکش ورق های پلکسی گلاس به سختی کنده می شود؟

زیرا به نحوه صحیح در انبار نگهداری نمی شود، یا مدت زمان زیادی، از تاریخ مصرف شان گذشته است.

چگونه از ورق های پلکسی گلاس باید در انبار نگهداری شود؟

زیرا به نحوه صحیح در انبار نگهداری نمی شود، یا مدت زمان زیادی، از تاریخ مصرف شان گذشته است.

روش های موثر برای کندن پلکسی گلاس کدام اند؟

استفاده از اسپری فعال کننده ۱۲۳ ، استفاده از گرما ، کاربرد متانول ، استفاده از پلکسی گلاس مارک دار


کلام آخر

در این مقاله کوشش کردیم تا به بررسی موضوع کندن برچسب پلکسی گلاس و مسائل مربوط به آن بپردازیم. اگر از پلکسی گلاس برای نمای خانه استفاده می کنید، برای زیبا تر شدن و ظاهر بهتر کافیست، کاغذ محافظ یا همان برچسب را از سطح آن جدا کنید. این ورقه ها برخی اوقات به سختی و با زحمات بسیار کنده می شوند و برای آسان تر شدن کار بهتر است، از مواد شیمایی که مخصوص جداسازی برچسب است ،استفاده کنید.

اگر در خصوص ورقه های پلکسی و نحوه کندن آن سوال داشتید می توانید با مراجعه به سایت فروشگاهی لیزر پلکس سوالات خود را از کارشناسان این مجموعه جویا شوید.

✌️ مشاوره لیزرپلکس

سوالات و ابهامات خود را در این صفحه کامنت بگذاربد تا به سرعت از کارشناسان لیزرپلکس جواب را به دست آورید.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید
پیمایش به بالا