فرق پلکسی دوغی و شیری

فرق پلکسی دوغی و شیری و استخوانی

ما در این مقاله فرق پلکسی دوغی و شیری (The difference between plexiglass types) را بیان می کنیم همچنین به بررسی قیمت این طلق ها می پردازیم. اگر می خواهید با تفاوت پلکسی دوغی و شیری و همچنین نوع استخوانی آشنایی پیدا کنید ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

پلکسی گلاس پلاستیکی هستند که دارای جنس نسبتاً خشکی هستند. این ورق ها از لحاظ شکل و ظاهر تا حدود زیادی شبیه به شیشه هستند به همین دلیل در بسیاری از مواقع به جای شیشه ها از آن ها استفاده می شود. این طلق های پلاستیکی در مدل های مختلفی به مانند شیری،  دوغی و استخوانی در بازار وجود دارند که هر کدام کاربرد ها و ویژگی های خاص خود را دارند.

قیمت ورق پلکسی شیری

بسیاری از افراد همواره در اینترنت به دنبال قیمت ورق پلکسی شیری هستند. به طور کلی باید بگوییم که قیمت این محصول به سه عامل زیر بستگی دارد:

  • ضخامت ورق پلکسی گلاس
  • اندازه ورق پلکسی گلاس
  • برند تولید کننده این محصولات

به طور کلی هر چه ضخامت این محصولات بیشتر باشد دارای مقاومت و استحکام بالاتری هستند به همین دلیل قیمت بالاتری هم خواهند داشت علاوه بر این هر چه اندازه این صفحات بیشتر باشد طبیعتاً دارای قیمت بالاتری هم خواهند بود.

تفاوت پلکسی دوغی و شیری و استخوانی
فرق پلکسی دوغی و شیری

برند تولید کننده و نوع پلکسی گلاس ها هم ممکن است بر روی قیمت نهایی آن ها تأثیر بگذارد. به عنوان مثال به دلیل فرق پلکسی دوغی و شیری ممکن است قیمت آن ها با هم تفاوت داشته باشد. به طور کلی برند هایی که در کشور تایوان تولید می شوند بسیار با کیفیت تر از سایر برند های موجود در بازار هستند به همین دلیل دارای قیمت های بالاتری هم هستند.

قیمت پلکسی دوغی

همان گونه که بیان کردیم به علت تفاوت پلکسی دوغی و شیری و سایر پلکسی ها ممکن است قیمت آن ها با هم تفاوت هایی داشته باشد اما مهمترین معیاری که برای تعیین قیمت آن ها در نظر گرفته می شود ضخامت طلق است.

لیزرپلکس را بهتر بشناسید! 😍

مجموعه لیزرپلکس سالهاست در خیابان پامنار به شما عزیزان خدمت رسانی می کند و اکنون چندین سال است که به صورت اینترنتی محصولات خود را ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر دکمه را لمس کنید.

به عنوان مثال اگر یک ورق داشته باشیم که اندازه آن 200*150 سانتی متر باشد و به ازای هر میلی متر قیمت آن X  باشد، قیمت این محصول به صورت زیر تعیین می شود:

X *ضخامت طلق=قیمت نهایی

حال اگر پلکسی ما دارای ضخامت 3 میلی متر باشد قیمت آن به صورت زیر تعیین می شود( شما می توانید قیمت های واقعی را از سایت لیزر پلکس مشاهده کنید)

?=3*X

این فرمول به ما قیمت نهایی ورق پلکسی گلاس را به ازای ضخامت هر ورق می دهد هر چند که عواملی که در بالا هم گفتیم بر روی قیمت نهایی این محصول اثر گذار هستند.

با این وجود شما می توانید این محصولات را با قیمت بسیار مناسب از فروشگاه لیزرپلکس خریداری کنید. برای این خرید کافی است به سایت مراجعه کنید و بعد از دیدن قیمت ها سفارشات خود را ثبت کنید علاوه بر این می توانید با شماره واتساپ 09032689935 در ارتباط باشید و با کارشناسان ما در این رابطه مشورت داشته باشید.

تفاوت پلکسی دوغی و شیری و استخوانی
فرق پلکسی دوغی و شیری

قیمت طلق دوغی و یخی

فروشگاه لیزرپلکس انواع مختلف پلکسی گلاس دوغی و یخی را در بازار عرضه می کند. شما می توانید این محصولات را در تنوع مختلف از این فروشگاه اینترنتی خریداری کنید. قیمت این محصولات بسیار مناسب است و دارای کیفیت بسیار بالایی هستند.

انواع مختلف این محصولات با ویژگی های زیر در این فروشگاه عرضه می شود:

  • ورق ها با ضخامت ها و ابعاد مختلف و سفارشی
  • طلق ها با رنگ های مختلف
  • دارا بودن وزن سبک

لازم به ذکر است که نصب این ورق ها بسیار راحت است و می توانند جایگزین سایر ابزارها به مانند شیشه ها و دیوارها شوند.

فرق پلکسی دوغی و شیری

اگر با طلق ها و پلکسی ها آشنایی داشته باشید می دانید که تعداد مختلفی از این محصولات در بازار وجود دارند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. به طور کلی می توان گفت که مهمترین “فرق پلکسی دوغی و شیری” در میزان عبور نور است. دو فرق پلکسی دوغی و شیری را در زیر بیان می کنیم:

تفاوت پلکسی دوغی و شیری و استخوانی
فرق پلکسی دوغی و شیری

پلکسی شیری

 این طلق باعث می شود تا نور به صورت کاملاً یکنواخت به محیط انتقال داده شود. از این طلق زمانی استفاده می شود که منبع نور دارای شدت زیادی و یا دارای فاصله بسیار کمی با طلق باشد. این نوع ورق باعث می شود تا چراغ ها دیده نشوند و پخش نور به صورت یکسان انجام شود.

پلکسی دوغی

 مهمترین فرق پلکسی دوغی و شیری این است که نوع دوغی نور بیشتری از خود عبور می دهد به همین دلیل زمانی استفاده می شود که منبع نور با طلق فاصله بیشتری داشته باشد و یا نور چراغ کمتر باشد زیرا قادر است نور را به خوبی از خود عبور دهد.

خدمات برش لیزری آنلاین! 😊

بدون نیاز به مراجعه حضوری فرم برش لیزری را پر کنید و باقی کار را به ما بسپارید. تا برش لیزری متریال شما فقط یک فرم فاصله است!

از این ورق ها در ساخت چلنیوم و تابلوها هم استفاده می شود. در ساخت چلنیوم از ورق های شیری استفاده می کنند زیرا فاصله نور تا ورق طلق کم است. برای تولید تابلوهای لایت باکس که شدت نور کمتر است از ورق های دوغی استفاده می کنند تا روشنایی آن بیشتر شود. به طور معمول اگر فاصله منبع نور تا ورق بیشتر از بیست سانتی متر باشد بهتر است از ورق های دوغی استفاده شود.

بهترین نوع این محصولات را می توانید از وب سایت آنلاین لیزرپلکس تهیه کنید زیرا سال ها است که در این زمینه فعالیت دارد.

پلکسی استخوانی

در بالا فرق پلکسی دوغی و شیری را بیان کردیم اما پلکسی استخوانی، نوری از خود عبور نمی دهد و جلوی عبور نور را می گیرد. یکی دیگر از تفاوت پلکسی دوغی و شیری با نوع استخوانی این است که طلق استخوانی سفیدتر از این دو نوع است.

البته باید بدانید که هر سه نوع از لحاظ براق بودن صفحه در یک سطح قرار دارند و تنها از لحاظ عبور نور از صفحه با هم تفاوت هایی دارند. به طور کلی پلکسی استخوانی در دو نوع زیر تولید می شود:

  • پلکسی استخوانی مات
  • پلکسی استخوانی براق

نوع مات این محصول بیشتر برای تولید استندهای آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از استند ساخته شده به وسیله این طلق های استخوانی انواع محصولات آرایشی را به نمایش می گذارند و کارهای مختلف دیگری را صورت می دهند.

کاربرد پلکسی شیری

یکی از مهمترین ویژگی های پلکسی شیری این است که چراغ های منبع نور در زیر آن مشخص نیستند علاوه بر این قادر است به صورت یکنواخت نور را منتشر کند. همچنین دارای کاربردهای بیشتری هستند که در ادامه برخی از آن ها را برای شما بیان می کنیم:

فرق پلکسی دوغی و شیری
فرق پلکسی دوغی و شیری

استفاده در دکوراسیون داخلی

بسیاری از طراحان از طلق ها و ورق های پلکسی در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می کنند علت این موضوع هم این است که در بسیاری از موارد و در طراحی دکوراسیون باید نور از ورق ها عبور کند. این موضوع باعث شده است تا استفاده از پلکسی شیری بسیار مناسب تر از پلکسی استخوانی باشد.

استفاده در سقف های کاذب

به طور کلی می توان گفت بیشترین استفاده از این نوع محصول در طراحی سقف های کاذب است.

استفاده در طراحی کابینت ها

در بسیاری از خانه ها و آشپزخانه ها وسایل رنگی وجود دارد. استفاده از پلکسی شیری باعث می شود رنگ این وسایل در سفیدی این ورق ها بازتاب شود و نمایی زیباتر به وجود بیاورد.

چرا لیزرپلکس؟ 🤔

تفاوت لیزرپلکس با سایرین در چیست؟ با خرید اینترنتی از لیزرپلکس چه مزایایی نصیب شما می شود؟! برای آگاهی دکمه را لمس کنید.

استفاده برای طراحی میز

بسیاری از افراد دوست دارند از میز نور طراحی استفاده کنند با استفاده از این ورق ها می توان به راحتی این میزها را طراحی کرد.

البته از دیگر کاربردهای این پلکسی گلاس ها می توان به نورگیری پنجره ها اشاره کرد. همچنین این محصولات در ساخت تابلوهای تبلیغاتی هم کاربرد دارند. برای طراحی حمام، آکواریوم و باجه ها در ادارات مختلف هم از این نوع پلکسی ها استفاده می شود.

تفاوت پلکسی دوغی و شیری و استخوانی
تفاوت پلکسی دوغی و شیری و استخوانی

سؤالات متداول (FAQ)

آیا می توان ورق های پلکسی گلاس را خم کرد؟

اگر چه می توان گفت تا حدودی ممکن است انعطاف پذیر باشند اما به طور کی نمی توان آن ها را خم کرد. درصورتی که آن ها را زیادی خم کنید ممکن است شکسته شوند.

ضخامت این ورق ها چگونه است؟

این ورق ها در ضخامت های مختلفی وجود دارند که شما می توانید بر حسب نیاز خود از آن ها استفاده کنید. به طور معمول ضخامت آن ها از یک تا ده میلیمتر است.

قیمت پلکسی گلاس رنگی بیشتر است یا شفاف؟

به طور کلی می توان گفت قیمت طلق های رنگی مقداری گران تر از نوع شفاف آن می باشد.

آیا این ورق ها در طول زمان آسیب می بینند؟

این ورق ها دارای مقاومت بالایی هستند اما با توجه به محل استفاده ممکن است بعد از چندین سال مات شوند و رنگ آن ها تغییر کند.


سخن پایانی

پلکسی گلاس ها در انواع مختلفی در بازار وجود دارند. شما باید ابتدا فرق پلکسی دوغی و شیری و همچنین سایر مدل ها را بدانید و بعد از آن بر حسب نیاز خود اقدام به خرید نمایید. این ورق ها دارای کاربردهای زیادی هستند که شما می توانید آن ها را با قیمت بسیار مناسب از فروشگاه لیزرپلکس خریداری نمایید.        

✌️ مشاوره لیزرپلکس

سوالات و ابهامات خود را در این صفحه کامنت بگذاربد تا به سرعت از کارشناسان لیزرپلکس جواب را به دست آورید.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید
پیمایش به بالا